Systém MaR, bezpečnost i dispečink ve Smetanově obchodní galerii

Ve Smetanove obchodní galerii jsme zajistili nejen dodávku slaboproudé elektroinstalace, systém merení a regulace, ale také vzduchotechniku a kompletní bezpecnostní systém aktualizovaný online. Prectete si více o realizaci ve Vsetíne.

Jak je už z názvu patrné, Smetanova obchodní galerie ve Vsetíne sdružuje pod sebou hned nekolik funkcí. Celá budova krome typické obchodní zóny cítající pres 30 obchodu ruzné velikosti nabízí i nespocet aktivit od bowlingu pres fitness centrum až po kinosál. Pri takovém rozsahu vyžití nesmí chybet i restauracní rízení. Co už není úplnou samozrejmostí, je hotel a wellness, které jsou také soucástí obchodní galerie.

Naším úkolem bylo zajistit kompletní dodávku slaboproudé elektroinstalace a systému MaR (merení a regulace) pro budovu. Pri výctu aktiv, které galerie nabízí, jsme zajistili kompletní dodávku tepla vcetne rozvodu a dále také vzduchotechniku, aby byl zajišten komfort obou skupin lidí pohybujících se po galerii – zamestnancu i návštevníku. Komfort však nebyl jediným požadavkem - bylo treba zajistit i bezpecnost a snadný provoz budovy.

Online prístupový systém zvyšuje bezpecnost

Po celé budove tak byl instalován prístupový systém Salto, který prináší hned nekolik benefitu prímo pro takové využití. Systém Salto jsme zvolili proto, že splnuje požadavky na prístup všech možností vyžití, která galerie nabízí. Systém je celý rízen z online prostredí po prihlášení, a díky tomu ho lze velmi snadno a rychle aktualizovat. Mužeme tak eliminovat vliv ztráty cipu/karty nebo prístupového kódu.

Pro hotel byla také duležitá variabilita zmen prístupu, která je snadno ovladatelná a nabízí nekonecne mnoho variací kódu. Celé rešení je bezdrátové, proto nemelo vliv na zvýšení ceny oproti puvodním návrhum. Pro obchodní prostory je pak duležité, že rešení je zabudované ve dverích samotných prímo na klice. Prípadné zmeny v prostorech znamení pro celý systém dve veci – presun dverí nebo pouze kliky a drobná úprava v on-line prostredí.

Do galerie tak lze pohodlne vjet a otevrít závoru do podzemních garáží pres kameru – a to jak pro návštevníky, tak i pro zamestnance. Soucástí systému je krome automatické závory také platební automat.

Kamerový systém se stará i o bezpecnost po celé budove. Systém MaR, kamerový a bezpecností systém a dispecink prístupný i vzdálene prinesl celkový dovoz nad budovou jejím správcum, kdy hlavním benefitem je možnost vzdáleného rízení i monitoringu.